У поліції пояснили, чому викликали на допит митрополита УПЦ МП Лонгина (Жара)

26 травня, 17:50
Суспільство
У поліції пояснили, чому викликали на допит митрополита УПЦ МП Лонгина (Жара) - фото 1
Настоятеля Банченського чоловічого монастиря УПЦ МП митрополита Лонгина (Михайла Жара) викликали до Чернівецького районного управління поліції для того, щоби вручити підозру через розпалювання релігійної ворожнечі.

Про це на брифінгу розповів начальник ГУНП у Чернівецькій області Віктор Нечитайло, передає molbuk.ua.

За словами Віктора Нечитайла, правоохоронці діяли у рамках чинного законодавства.

"Будь-якого тиску в справі Жара поліція наразі не відчуває. Ми, відповідно до вимог кримінально-процесуального кодексу, за три дні надали відповідну повістку вказаній особі. Михайло Жар своєчасно прибув до Чернівецького районного управління поліції, де йому було вручено повідомлення про підозру за вчинення кримінального порушення згідно із статтею 161 ККУ. (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками - авт.) Так, дійсно, разом з ним прийшли близько 150 осіб, які приїхали на власних транспортних засобах та на мікроавтобусах. Разом із вірянами ми провели відповідну роботу. На той момент фактів порушення громадського порядку не було", - сказав Нечитайло.

Нагадаємо, перед Чернівецьким районним управлінням поліції ГУНП в Чернівецькій області зібрався натовп людей, щоб підтримати настоятеля Банченського чоловічого монастиря УПЦ МП Лонгина (Жара).

Перед цим настоятель Банченського чоловічого монастиря УПЦ МП Лонгин заявив, що поліція проти нього "відкрила справу та викликає на допит". Водночас у поліції області зазначили, що у рамках розслідування кримінального провадження проводяться всі необхідні слідчо-процесуальні дії.