У Полтаві депутати пропонують заборонити УПЦ МП та демонтувати двоголового орла з фасаду місцевого храму

08 вересня, 13:35
Держава
У Полтаві депутати пропонують заборонити УПЦ МП та демонтувати двоголового орла з фасаду місцевого храму - фото 1
Депутати Полтавської міської ради вирішили демонтувати із дзвіниці Хрестовоздвиженського монастиря УПЦ МП ліпнини із зображенням двоголового орла.

Такий барельєф, який нагадує герб Російської імперії або Російської Федерації, встановили під час реставрації історичної будівлі у 2013 році, повідомляє Полтавщина.

Зараз російський герб священнослужителі Московського Патріархати прикрили іконю.

7 вересня на депутатській гуманітарній комісії Катерина Бабіч попросила надати охоронний договір об’єкта, затребувати облікову карту із визначенням предмета охорони, наукову документацію з обґрунтуванням барельєфа і положення на його розташування.

На це начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Олена Ромас відповіла, що на зараз облікової документації на цей об’єкт немає. Загалом у Полтаві є багато пам’яток без охоронних договорів і облікової документації.

В іншому питанні депутатка від «ЄС» Оксана Дрюк оголосила звернення депутатів Полтавської міськради до президента України щодо заборони діяльності УПЦ ПМ. Напередодні це питання без пояснень Олександр Мамай виключив із порядку денного. В результаті за цю пропозицію також одноголосно проголосували усі члени комісії.

Звернемо увагу, що і за обговорення ідеї заборони УПЦ МП, і за демонтаж із дзвіниці двоголового орла проголосували колишні депутати ОПЗЖ Євген Момонт і Оксана Деркач. Причому Євген у цьому питанні був чи не найактивнішим. Він підштовхував депутатів голосувати, і говорив, що тут «немає чого пояснювати» й «та не може бути жодних заперечень».

Зрештою, сесія міськради, яка запланована на п'ятницю, покаже чи насправді депутати такі одностайні у своїх поглядах.