У поминальні дні Церкви закликають вірних не нести на кладовища пластикові вінки та квіти

08 травня, 11:02
Суспільство
У поминальні дні Церкви закликають вірних не нести на кладовища пластикові вінки та квіти - фото 1
Другий тиждень після Великодня є поминальним за померлими родичами. Церкви України закликають вірних відмовитися від пластикових прикрас могил.

Спеціальні банери із закликами не нести на могили пластикові вінки та квіти постійно встановлюють на входах до кладовищ з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології.

«Цією темою ми активно почали займатися два роки тому, і це довгострокова акція. Мали місце звернення нашого Бюро, звернення єпархіальних владик, – розповів кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета. – Пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки, також це традиція, яка поширилася у радянські часи і в Європі подібного немає. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері... Ми, як Церква, не можемо мовчати на зло, якщо його усвідомлюємо, і якою б гіркою правда не була. Бізнес може переорієнтуватися на живі квіти. Адже є численні невибагливі до умов і красиві рослини на зразок бальзаміну Уоллера та барвінку. Найперше варто розуміти, що найбільше, чого душі наших померлих рідних, близьких, друзів потребують від нас, - це молитва».

На місцях екологічну ініціативу Бюро втілюють вже не перший рік.

Як РІСУ інформувала, Львівська мерія ініціювала онлайн-нараду з представниками усіх християнських конфесій міста. Питання, яке обговорювали, – екологічна ситуація в країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз - напередодні Великодня, адже більшість містян понесуть на могили своїх померли пластикові вінки та квіти. Отож усі Церкви закликали очистити кладовища від пластикових квітів і вінків.

"Мертвим не потрібні мертві квіти. Подумайте краще про живих, про своїх дітей, онуків,природу і про себе. Подумайте 100 разів перш, ніж придбати цю отруту", - закликає Олексій Філюк, священик Тернопільської єпархії ПЦУ.

У Дніпрі Православна Церква України просить в поминальні дні не нести на кладовища алкоголь і пластикові квіти. Причиною цьому є те, що ці речі ніяк не пов'язані з вірою. Вживання алкоголю на могилах та пластмасові квіти на них ніяк не пов'язані з церквою та вірою. Молитва – це передусім єднанням з Богом, – пояснив владика Симеон. Також він закликав не залишати хліб і алкоголь на могилах. Оскільки він вважає кращим просто прибрати місце поховання рідних.