У РПЦ взялися піарити вакцину «Спутнік V», розроблену разом з військовими

25 січня, 16:02
Православні
У РПЦ взялися піарити вакцину «Спутнік V», розроблену разом з військовими - фото 1
У Російській Православній Церкві вважають, що сумніватися в ефективності російських «вакцин» проти коронавірусу не варто, бо до них причетна військова медицина Росії.

Про це заявив колишній вчений вірусолог, єпископ Калачинський і Муромцевський Пьотр з Омської митрополії РПЦ, пише Духовний фронт України.

За його словами, незважаючи на безпрецедентно стислі терміни і виключно високу важливість завдання, всі російські «вакцини» зроблені за традиційними технологіями, досить давно відомим як в науковому світі, так і в практичній медицині.

«Векторна вакцина «Спутнік V» Науково-дослідного центру імені Н.Ф. Гамалеї, розроблена спільно з військовими, – продукт, по суті, генно-інженерний», – зазначив єпископ Пьотр.

Він також нагадав, що ще є «ЕпіВакКорона», створена в новосибірському Державному науковому центрі вірусології та біотехнології «Вєктор». Третя «вакцина» – московського Центру імені М.П. Чумакова Російської академії наук складається з інактивованих (попередньо убитих) вірусів COVID-19. Раніше вважалося, що цільновіріонні вакцини супроводжує як мінімум два недоліки: негативний вплив на організм слідів отрути, якою інактивуваний сам вірус, і деякий ризик не стовідсоткової нейтралізації живих вірусів в діючій речовині.

Єпископ РПЦ також відкидає будь-які сумніви щодо якості та ефективності російських «вакцин».

Він також не оминув нагоди дорікнути розробників вакцин з інших країн: «Зарубіжні вірусологи були дуже близькі до створення векторної вакцини, тільки в якості вектора вони взяли аденовірус не людини, а мавпи. Не вдаючись в деталі, це у великій мірі справа випадку: могла спрацювати їх методика, але успіх був на боці російської».