У США розпочав роботу міжнародний саміт з питань релігійної свободи

14.07.2021, 10:37
Світові
У США розпочав роботу міжнародний саміт з питань релігійної свободи - фото 1
Перший міжнародний саміт з питань релігійної свободи розпочався у столиці США. У заході беруть участь вищі органи влади США та представники всіх релігій, присутніх у країні, включаючи американський єпископат.

Про це повідомляє Vatican News.

"Метою зустрічі є підвищення обізнаності про важливість релігійної свободи у світі та побудова широкої коаліції, яка підтримуватиме цю свободу", - сказав Голова комітету з питань міжнародної справедливості та миру єпископату США єпископ Девід Дж. Маллой.

Він нагадав, що 83 відсотки жителів світу живуть у країнах, де зафіксовані акти ворожості до релігії, будь то уряди чи товариства.

"Кожна країна повинна прагнути до кращого захисту релігійної свободи, оскільки це одне з основних прав людини", - зазначив єпископ Маллой.

Серед доповідачів саміту – Президент Комітету єпископату США з питань релігійної свободи кардинал Тімоті Долан, який виступить 15 липня на тему «Надія на майбутнє: громадянське суспільство та американський глобальний і багатосторонній провід».

У Вашингтонському саміті також візьмуть участь люди, які зазнали релігійних переслідувань у своїх країнах, в т.ч. християни з Нігерії, в'язні таборів "перевиховання" в Китаї чи переслідувані радикальними мусульманами в Азії. Їх болісні переживання стануть однією з найважливіших тем зустрічі. Програма включає виступи про захист біженців, піднесення релігійного націоналізму та використання сучасних технологій у переслідуванні релігії.

Міжнародний саміт з питань релігійної свободи відбуватиметься в змішаному режимі, тобто як віч-на-віч, так і в Інтернеті.