У США відбулась конференція, присвячена 60-літтю заснування УКУ в Римі

01.12.2023, 16:16
Католики
У США відбулась конференція, присвячена 60-літтю заснування УКУ в Римі - фото 1
У Філадельфії колишні студенти Колегії Святої Софії провели конференцію присвячену 60-літтю заснування Українського католицького університету в Римі. Захід проходив 24-25 листопада.

Про це повідомляє сайт УКУ.

Зазначається, що УКУ заснували в Римі у 1963 році на празник святого Климентія Папи Римського, який став патроном цієї інституції. Колегія Святої Софії була частиною Українського католицького університету.

На конференцію у Фладельфію зʼїхались колишні студенти Патріарха Йосифа Сліпого: о. мітрат д-р Андрій Чировський, о. д-р. Андрій Онуферко, протосинкел Української католицької єпархії Торонто і Східної Канади д-р Михайло Петрович, о. Тарас Лончина, о. мітрат д-р Михайло Димид, владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Єпархії Св. Володимира в Парижі, Мирослав Ціздин та Роман Гореєцький. Також онлайн був присутній о. мітрат д-р Іван Дацько. Дистанційно долучився президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер, який єдиний з вищеперелічених вже не застав живого Блаженнішого Йосипа в УКУ в Римі.

Приймав гостей у своїй резиденції митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк.

У вітальному слові владика Борис зазначив, що ця зустріч – вдячність Богові за Патріарха Йосифа Сліпого, за його візію і за благодаті, які отримували юні хлопці, будучи студентами УКУ і Колегії Святої Софії.
«Сьогодні ми згадуємо передовсім Патріарха Йосифа, наших ректорів ー владику Івана Хому, отця Івана Музичку і всіх викладачів. Зараз мало хто може зрозуміти наскільки ідея УКУ в Римі була неправдоподібною. Не завжди було світло, не все було ідеально. Зараз ми маємо нагоду осмислити, якою була воля Божа, промисел, який це мало плід, які були успіхи та невдачі».

Митрополит також наголосив, що для молодшого покоління, яке брало участь у конференції, вона стала унікальною нагодою, у присутності учасників процесу 60-х, 70-х та 80-х років послухати й побачити, яка була візія та концепція Церкви: «Церква прагнула залучати людей, які мали власну думку, бачення розвитку суспільства, культури, політики та людини ХХ, а згодом ХХІ століття».