У Туреччині археологи знайшли гробницю святого Миколая
Про це повідомляє ТСН.
Стародавня гробниця була затоплена водою після того, як у Середні віки в Середземному морі піднявся рівень моря. Але після понад 1600 років археологам вдалося розкопати гробницю з церкви в містечку Демре в районі Анталії на півдні Туреччини.
"Тепер ми досягли залишків першої церкви та підлоги, на яку ступав сам святий Миколай", — розповіли вчені.
Святий Миколай – єпископ Міри у Лікії, також відомий як Миколай Чудотворець за численні чуда, здійснені за його посередництвом. Народився Миколай у Малій Азії в місті Патарі наприкінці ІІІ століття у сім’ї багатих та віруючих християн. Миколая охрестили невдовзі після народження, що було непритаманне тодішнім часам. З дитинства Миколай відзначався побожністю та співчуттям до знедолених та бідняків. Будучи юнаком, Миколай переселяється до Міри, де єпископ висвячує його на священика.
Після смерті батьків Миколай отримує спадок, який роздає впродовж тривалого часу бідним. Усе життя Миколай присвятив справі милосердя для душі і тіла. Тому, як пише у книзі «Пізнай свій обряд» о. Ю. Катрій, ще за життя його називали «батьком сиріт, вдів і бідних».
Миколаю приписують руйнування язичницьких храмів, зокрема храму Артеміди. Також вважається, що Миколай брав участь у Першому Вселенському Соборі у Нікеї 325 року.
Упокоївся святий Миколай 6 грудня 345 року.