У Ватикані роздуми XIII стояння Хресної Дороги таки замінили на "молитву у тиші"

16.04.2022, 01:18
Католики
У Ватикані роздуми XIII стояння Хресної Дороги таки замінили на "молитву у тиші" - фото 1
Через обурення українців текст роздумів XIII стояння Хресної Дороги в Колізеї на тему війни в Україні та примирення змінили. За новим сценарієм вірні помолилися у тиші про мир у всьому світі. Хрест таки тримали українка і росіянка.

«Перед обличчям смерті мовчання є красномовнішим від слів. Тож зупинімося в молитовній тиші і нехай кожен у своєму серці помолиться за мир у всьому світі», — таким був новий заклик до мовчазної молитви.

Запланований текст мав звучати так: «Навколо – смерть. Здається, що життя втрачає цінність. Все змінюється через лічені секунди. Існування, перебіг днів, безтурботний зимовий сніг, забирання дітей зі школи, робота, обійми, дружба… все. Несподівано все втрачає цінність. “Де Ти, Господи? Де Ти сховався? Ми хочемо свого колишнього життя. Чому все це? Якою є наша провина? Чому Ти нас покинув? Чому Ти покинув наші народи? Чому Ти в такий спосіб розділив наші сім’ї? Чому ми втратили бажання мріяти та жити? Чому наші землі стали такими ж темними, як Голгота?” У нас не залишилося сліз. Гнів поступився місцем зневірі. Ми знаємо, що Ти нас любиш, Господи, але ми не відчуваємо цієї любові, й це доводить нас до відчаю. Прокидаємося вранці й протягом кількох секунд почуваємося щасливими, але відразу згадуємо про те, наскільки важко буде примиритися. Господи, де Ти? Промов серед мовчання смерті та поділів і навчи нас творити мир, бути братами й сестри, відбудувати те, що бомби хотіли би знищити».

Як РІСУ інформувала, попередній сценарій Хресної дороги у Колізеї у Велику П’ятницю, 15 квітня, де хрест несуть українка і росіянка задля примирення, викликав шквал негативної реакції в українців. До критики приєдналися релігійні лідери, українські дипломати та католицькі медіа, які у знак протесту не транслювали цьогорічної Хресної дороги з Ватикану.

Українці вважають, що жести примирення можливі лише після закінчення війни і покаяння самих росіян.