Українські католицькі медіа не транслюватимуть цьогорічної Хресної дороги з Ватикану

15.04.2022, 17:52
Культура
Українські католицькі медіа не транслюватимуть цьогорічної Хресної дороги з Ватикану - фото 1
Сценарій Хресної дороги у Колізеї у Велику П’ятницю, 15 квітня, де хрест  понесуть українка і росіянка задля примирення, викликав шквал негативної реакції в українців. До критики приєдналися  і українські католицькі медіа.

Такі інтернет-ресурси, як Живе ТБ УГКЦ, Католицький часопис CREDO, Радіо Марія та EWTN Україна відмовилися від трансляції цьогорічної Хресної дороги з Ватикану.

До недавнього часу ці медіа висвітлювали практично усі важливі події з Ватикану. Останньою такою подією, яка привертала увагу католиків, стало посвячення понтифіком Росії та України Непорочному Серцю Марії.

РІСУ також щороку робила ретрансляцію Хресної Дороги, але цього року ми вирішили відмовитися, як і українські національні телеканали.

Нагадаємо, прес-служба Святого Престолу пояснила ідею спільного несення на ХІІІ стації хреста українкою і росіянкою спробою шукати примирення. Хрест понесуть в руках Ірина та Альбіна, які переїхали до Італії два десятиліття тому і разом працюють у хоспісі.

Патріарх УГКЦ Святослав, коментуючи сценарій Хресної дороги, зауважив, що такого типу жести, які пропонують у Ватикані, в принципі неможливі.

"Спершу потрібно припинити нас вбивати, а тоді можна говорити про наступні кроки. Щоби миритися, треба бути принаймні живим", - заявив першоєрарх УГКЦ.

Розділили думку багатьох співвітчизників, що тематика ХІІІ-го стояння у ньому скоріш завдає болю, ніж єднає воюючі народи і єпископ Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Віталій Кривицький та нунцій Вісвальдас Кульбокас.

Негативно про ідею "примусового примирення" висловилися і православні єрархи України, зокрема речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

Українці вважають, що жести примирення можливі лише після закінчення війни і покаяння самих росіян.