У Відні молилися за Україну

У Відні молилися за Україну - фото 1
З нагоди 31-ї річниці Незалежності України в головному соборі Відні Штефансдом увечері 24 серпня пройшла спільна молитва за Україну, після завершення якої українці пройшли маршем історичним центром столиці Австрії.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Богослужіння в архиєпископському кафедральному соборі Святого Стефана, на яке прийшли кілька сотень людей, проводилося настоятелем Штефансдому о. Тоні Фабером спільно з українськими священиками.

У Відні молилися за Україну - фото 98294

Після спільної молитви за Україну та українців, які продовжують страждати від російської агресії, у соборі пролунали гімни Австрії та України.

Зі зверненням до присутніх також виступив посол України в Австрії Василь Химинець, який, зокрема, подякував Австрії та австрійцям за підтримку і допомогу та закликав й надалі продовжувати підтримувати український народ, який захищає зараз також і європейські цінності.

У Відні молилися за Україну - фото 98297

Після молитви українці та друзі Австрії зібралися біля Штефансдому для участі в акції "Вільний світ разом" (“The free world gathering”), яка проходила 24 серпня у багатьох країнах світу з нагоди 31-ї річниці Незалежності України. Після виконання патріотичних українських пісень та гімну України, люди вишикувалися у колону і пройшли у супроводі поліції історичним центром Відня – скандуючи патріотичні лозунги та співаючи українські пісня та Державний гімн.

Нагадаємо, що напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, владика УГКЦ Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, та владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, відслужили Архиєрейську Святу Літургію за мир в Україні та припинення війни при мощах Св. Климентія Гофбауера, редемпториста, покровителя Відня.

Також у новині йдеться, що 22 серпня владики Микола та Петро разом з о. Юрієм Коласою, Генеральним вікарієм для вірних Східних Католицьких Церков у Австрії, мали зустріч з Його Еміненцією Кардиналом Кристофом Шенборном, архиєпископом Відня. Під час розмови архиєреї висловили подяку Кардиналу за всі добрі діла Католицької Церкви в Австрії для підтримки українського народу в часі війни, а особливо за відкриті домівки австрійців на потреби наших людей. Його Еміненція запевнив владик у своїх неустанних молитвах за мир та спокій в Україні.