У жовківській дерев’яній церкві на Львівщині зі списку ЮНЕСКО відреставрують стінопис

05.08.2024, 10:20
Культура
Церква Святої Трійці XVIII у Жовкві - фото 1
Церква Святої Трійці XVIII у Жовкві
Джерело фото: світлина Сергія Криниці
У жовківській дерев’яній церкві Святої Трійці XVIII ст. відреставрують внутрішній стінопис. Роботи триватимуть до кінця року. У попередні роки відновили саму будівлю церкви, яка зарахована до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, та іконостас.

У системі Prozorro 2 серпня опублікували укладений договір між Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького та підрядником – приватним підприємством «Володар-Маркет», директоркою якого є Надія Мелета. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Фірма «Володар-Маркет» раніше займалася реставрацією музею Пінзеля, що теж є філіалом галереї мистецтв, а також інших пам’яток Львова.

За договором, підрядник зобов’язується до кінця 2024 року провести консервацію та реставрацію настінних розписів церкви. Вартість робіт – 661 тис. грн.

Настоятель церкви Святої Трійці о. Василь Батюк розповів, що у святилищі на стінописі зображена сцена жертва Авраама і молитва Мойсея на горі Синай.

Церква Святої Трійці розташована на вул. Львівській, 90 у Жовкві. Її збудували 1720 року на місці попередниці, що згоріла. 2013 року церкву разом з іншими сімома дерев’яними храмами України зарахували до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вона є пам’яткою архітектури національного значення.

Реставрація церкви Святої Трійці розпочалась у 2019 році. Під час ремонту підлоги майстри натрапили на порожню крипту. Роботи через брак фінансування затягнулися на чотири роки. Реставрацію церкви завершили торік: у ній повністю замінили дерев’яний ґонт, деякі дерев’яні балки та бруси. П’ятиярусний іконостас, який виконали майстри Жовківської школи іконопису і різьби, зокрема Іван Руткович та Василь Петранович, відновлювали у Національному науково-дослідному реставраційному центрі. Науковці з’ясували, що деякі ікони давніші ніж церква (орієнтовно друга половина XVII ст.).

Реклама
Реклама