Українці повинні позбутися імперсько-російської пропаганди, — митрополит Олександр (Драбинко)

Українці повинні позбутися  імперсько-російської пропаганди, — митрополит Олександр (Драбинко) - фото 1
Поки українці не позбудуться імперсько-російської пропаганди, доти не буде повноцінною державою Україна, ані повноцінною Українська Церква.

Про це сказав Митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко) в інтерв’ю Польському радіо, повідомляє Релігійна правда.

“Україна 300 років перебувала під політичним впливом і в залежності від Росії. Починаючи із 1686 року, пізніше, після того, як Петро в 1709 році, поборовши Мазепу й українську державність, приєднав до єдиної Російської імперії території України, вона була вихолощена, й той процес, який відбувався, знівелював самоідентичність українців та української Церкви як такої. Коли мене журналісти запитують про те, чому припинилися процеси, як відбувається становлення Церкви, то я їм завжди відповідаю, що так само як і держави”, – сказав митрополит.

За його словами, “поки ми не виживемо із себе цю імперсько-російську пропаганду, доти ми не зможемо стати ні повноцінною державою Україна, ні повноцінною українською Церквою, яка має бути в нашій державі”.