Українці взяли участь у Святій Месі з Папою Франциском в Едмонтоні

27.07.2022, 09:36
Католики
Українці взяли участь у Святій Месі з Папою Франциском в Едмонтоні - фото 1
Українській діаспорі в Канаді вже понад 100 років, а українська спільнота складається як з нащадків перших переселенців, так і тих, хто прибув після другої світової війни. Нова хвиля українців прибула до цієї країни вже в період незалежності України, а в наші дні сюди прибувають біженці. Одним з осередків українського життя в Канаді є Едмонтон, який тепер відвідує Папа Франциск.

Представники української спільноти цього міста взяли участь у Святій Месі, яку Наступник святого Петра відслужив на «Стадіоні Співдружності».

Отець Йосафат Хаймик, ЧСВВ, який душпастирює серед української греко-католицької громади Едмонтона, поділився в коментарі для Радіо Ватикану – Vatican News своїми думками про значення цього Папського візиту, звернувши увагу на далекоглядність Глави Католицької Церкви, який чинить сміливі кроки на дорозі примирення, які нікого не залишають байдужими.

За його словами, візит Папи до Канади та зустріч з корінними наролами - це зворушливий жест з місією «прощення». Папа у промові від імені Церкви просив прощення за провини її дітей, які, піддавшись колонізаторській ментальності, причинилися до кривд, завданих корінним народам.

Серед священиків, які співслужили Папі у Месі, був о. Владислав Думич з Едмонтонської єпархії УГКЦ, який наголосив: