Український "Щедрик" виконали у Кавказьких горах
Про це повідомляє УНІАН.
Нових барв українській мелодії надали старовинні кавказькі інструменти.
Користувачі мережі зауважують особливу атмосферу відео, оскільки артистів записували у сніжних горах під час заходу сонця.
«Талановита українська музикантка Поліна Десятніченко спеціально приїхала з Канади в Азербайджан вивчати мистецтво мугаму. А щойно створений українсько-азербайджанський тандем дав можливість українському «Щедрику» зазвучати по новому за допомогою стародавніх азербайджанських музичних інструментів», – розповів український посол в Азербайджані Владислав Каневський у YouTube.
«Щедрик» Леонтовича: що відомо
Всесвітньо відомий твір для хору «Щедрик» належить до тих, над якими Микола Леонтович працював майже все життя. Текстове першоджерело пов'язане з дохристиянською добою, коли новий рік починався ранньою весною з поверненням до України ластівок.
Органічно поєднавши прийоми народного багатоголосся з досягненням класичної поліфонії, композитор домігся того, що кожний голос відіграє цілком самостійну виражальну роль, відтворюючи найтонші зміни настрою в пісні, подаючи кожен художній образ у граничному завершенні.
Композитор удається до так званих органних пунктів, на тлі яких будує складні звукові комплекси. Цим він досягає особливої гармонійної насиченості й напруженості звучання.
Англійськомовну версію тексту, відому як Carol of the Bells, склав у 1930-ті роки диригент, хормейстер, учитель музики Петро Вільговський.