УМХ зібралась на всеукраїнську прощу на Прикарпатті

17 червня, 10:56
Репортажі
УМХ зібралась на всеукраїнську прощу на Прикарпатті - фото 1
15 червня у відпустовому Марійському центрі в Крилосі, на Івано-Франківщині, відбулася Всеукраїнська проща руху «Українська молодь — Христові».

В програмі прощі – урочиста Літургія, молебень, спільні дискусії, розважальна програма.

Архиєрейську Літургію очолив митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин. Він благословив учасників прощі, звернувся до них з вітальним словом і підкреслив, що по-особливому і з любов’ю ставиться до спільноти УМХ, бо за часів молодості познайомився з нею на своїй парафії.

Під час Літургії також відбулося відновлення присяги УМХ на вірність Христові. Присягу свого часу зініціював митрополит Андрей Шептицький, її складають всі, хто вступає до руху. До слова, він об’єднав молодь під гаслом молодь «Україська молодь – Христові» в 1933 році на кількаденний з’їзд, що стало своєрідним початком її нового руху, який відновив свою діяльність в 90-х роках минулого століття.

УМХ зібралась на всеукраїнську прощу на Прикарпатті - фото 135809

А молодь, яка чисельно зібралася в Крилосі, мала змогу цікаво і насичено провести спільний час в спілкуванні, молитві, відпочинку.

Христина Потерейко, голова руху «Українська молодь – Христові» розповіла, що минулого року відбулася надважлива історична подія – Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оголосив УМХ патріаршим молодіжним рухом.

УМХ зібралась на всеукраїнську прощу на Прикарпатті - фото 135808

«По суті це нас перезавантажило, дало нові документи, канонічне визнання в Церкві, — каже Христина. — Зараз ми зібралися в Крилосі, понад 600 учасників, переважно з заходу України. А загалом в Україні є до 1000 учасників спільноти УМХ, яка бере активну участь в громадському житті міста чи села на волонтерських засадах».

УМХ зібралась на всеукраїнську прощу на Прикарпатті - фото 135811

Духівник і відповідальний за рух і спільноти УМХ в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ отець Володимир Наконечний додає, що це вже друга проща, яку вдалося зібрати після перерви через ковід і початок повномасштабної війни. «Минулого року, рівно через 90 років після зустрічі, яку організував митрополит Андрей Шептицький, Глава УГКЦ на тому ж місці — в церкві святої Софії Премудрості Божої в Українському католицькому університеті у Львові — зібрав молодь і УМХ отримала свій статут. А сьогодні маємо зустріч в Крилосі. Насамперед – це є об’єднання нашої молоді. Щоб було розуміння, що є однодумці, які не соромляться називати себе християнами. Такий справді родинний дух нас об’єднує, бо маємо одинакові цінності. Нові знайомства і спільна молитва – те, що можемо тут отримати також».

УМХ зібралась на всеукраїнську прощу на Прикарпатті - фото 135812

Як поділився отець Володимир, на Тернопіллі УМХ працює дуже активно в багатьох парафіях. Анастасія Скрабут з осередку УМХ в Козовій розповіла, що він налічує пів сотні молодих людей і дітей різного віку і у них дуже багато різноманітних обов’язків – опікуються підопічними паліативного центру, проводять благодійні акції для ЗСУ та потребуючих. Звичайно, організовують табори відпочинку. Загалом, часто зустрічаються, моляться, спілкуються, обговорюють цікаві життєві теми з духівником.

Є активні осередки УМХ також в Калуші на Івано-Франківщині. До них охоче приєднуються нові учасники. «Мені запропонували приєднатися до УМХ друзі, — ділиться випускник ЗОШ Андрій Дадак з Калуша. — Дуже подобається ця спільнота, бо неймовірно цікаво і насичено проводимо час. Також в час війни маємо багато благодійної роботи – організовуємо ярмарки, на яких збираємо кошти для ЗСУ, виготовляємо вервички для наших захисників. Я особливо люблю табори відпочинку, нові зустрічі і знайомства. Навіть сьогоднішня зустріч для мене дуже цінна, бо вдалося поспілкуватися з багатьма однодумцями з інших осередків».

УМХ зібралась на всеукраїнську прощу на Прикарпатті - фото 135813

А спілкувалися, під час зустрічі в Крилосі, учасники УМХ на різні теми, які зараз особливо турбують їх ровесників. Також мали зустрічі зі священниками і спеціальні тематичні дискусії. Найчисельнішу провів отець Михайло Віхоть з Івано-Франківська.

«Тема з якою я вирішив звернутися до молоді – “Мої стосунки з Христом” і “чи свідчу я свідчу про це світові”, — ділиться він. — Сама назва – “Українська молодь – Христові” — вже говорить про те, хто є центром нашого життя, кому ми хочемо належати. Але одна річ, коли говоримо про це в своєму середовищі, а інша – чи готові говорити про це коли поруч не буде однодумців, а люди для яких Христос не є настільки важливим. Отже, хотілося б, щоб разом дійшли висновку – не маємо боятися говорити світові що любимо Христа, йому належимо, крокуємо з ним в житті».

Отже, насичена і цікава програма зустрічі молоді УМХ в Крилосі тривала з ранку до вечора і закінчилася біля символічної ватри.

УМХ зібралась на всеукраїнську прощу на Прикарпатті - фото 135814