УПЦ МП хоче провести дискусію щодо першості у Православній Церкві

УПЦ МП хоче провести дискусію щодо першості у Православній Церкві - фото 1
Синод УПЦ МП доручив Київській духовній академії за участі представників Помісних Церков провести заходи, присвячені богословсько-канонічному осмисленню принципу соборності та питання першості у Православній Церкві.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Таку дискусію вони планують провести вже цього року. У Моспатріархаті ввжають, що Вселенський Патріарх нібито порушив принцип Соборності через "одностороннє втручання в українські церковні справи", та що Вселенська Патріархія "помилково інтерпретує" окремі правила IV Вселенського Собору.

Заплановані заходи будуть присвячені 1970-річчю Апостольського Собору в Єрусалимі та 1570-річчю IV Вселенського Собору.

"Особлива увага буде зосереджена на богословському, канонічному та історичному тлумаченні 28-го правила IV Вселенського Собору, до якого апелюють представники Константинопольського Патріархату, захищаючи свої претензії на унікальну владу у Православній Церкві", - зазначають в УПЦ МП.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський запросив Вселенського Патріарха Варфоломія цьогоріч приїхати в Україну на святкування 30-річчя Незалежності України. Вселенський Паатріарх прийняв запрошення та запевнив, що дуже очікує візиту до Києва.