УПЦ МП окупувала і нашу назву, і наші лаври, але це питання часу, - Предстоятель ПЦУ

УПЦ МП окупувала і нашу назву, і наші лаври, але це питання часу, - Предстоятель ПЦУ - фото 1
У  «Суботньому інтерв’ю» Радіо Свобода Митрополит Епіфаній наголосив, що згідно з законодавством, УПЦ МП повинна перейменуватися. Очільник ПЦУ також відповів, кому, на його думку, має належати Києво-Печерська лавра.

Джерело: Радіо Свобода

"Звичайно, що через суди, які ухвалили певні рішення... Хоча закон є, і прийде той час, коли вони будуть змушені змінити цю назву. І ми юридично зареєстровані як Українська Православна Церква «Православна Церква України». Ми є справжньою Українською Православною Церквою. А цю назву тимчасово окупували вони. Але прийде той час, коли закони будуть діяти.
Бо зараз ми бачимо, що за допомогою судів, які будуть скасовані у скорому часі, ухвалені певні рішення, які призупинили не дію закону, а рішення Мінкультури щодо перейменування тих релігійних організацій, які підпадають цьому перейменуванню, і загалом вони повинні змінити цю назву", - сказав Глава ПЦУ.

На запитання, чи має намір владика Епіфаній порушити питання про скасування постанови Азарова про передачу УПЦ МП Києво-Печерської Лаври , Митрополит Епіфаній відповів:

"Ми постійно говоримо, коли ж все-таки наші українські лаври будуть належати українській Церкві. Якщо ми пригадаємо, то ми дуже швидко зібрали відповідну кількість голосів на сайті президента України. Там була відповідна петиція. І я думаю, що це питання в майбутньому вирішиться на користь ПЦУ.

За словами Митрополита, це зараз питання не слід піднімати, бо Путін шукає будь-якого приводу для того, щоб ввести війська.

"Тому це питання зараз не на часі. Але в майбутньому, я думаю, з Божою допомогою, Господь створить відповідні умови і ці лаври, які належать українському народу (вони не належать РПЦ, це тимчасове явище), з часом влада, держава, оскільки вони знаходяться у віданні української держави, розпорядиться так, що ці лаври будуть належати українській Церкві", - сказав Митрополит Епіфаній.