УПЦ МП згідно з канонами повинна відлучати своїх колаборантів від Церкви, - о. Георгій Коваленко

03 жовтня, 09:44
Суспільство
УПЦ МП згідно з канонами повинна відлучати своїх колаборантів від Церкви, - о. Георгій Коваленко - фото 1
Священик ПЦУ Георгій Коваленко вважає, що УПЦ МП має усі підстави відлучити з Церкви - як мінімум тих єпископів, священиків і вірян, які взяли участь у шабаші в Кремлі.

Про це він написав у себе на Фейсбуці.

"А ось і канон для "канонічних".

У "Книзі правил святих апостолів, святих соборів вселенських і помісних і святих отців" є Канонічне послання святого Григорія, архієпископа Неокесарійського, чудотворця, 8 (в деяких виданнях 7) правило якого говорить:

«Якщо деякі приєдналися до варварів (читай московитів), і з ними, під час свого полону (читай окупації), брали участь у нападах (читай військових діях), забувши, що були понтійцями (читай українцями) і християнами…, показували ворогам шляхи або житла (читай були колаборантами, наводчиками чи вказували на українських патріотів та їхні родини), таким слід перекрити вхід навіть до чину тих, які слухають (тобто, оглашених, які ще навіть не хрещені), до тих пір як вирішать щодо них, зібравшись разом, святі отці (тобто, буде проведений собор), і перед ними Дух Святий»

Авторитетний тлумач правил свт. Никодим пояснює його так:

“У цьому правилі мова йде про державних зрадників, які перейшли на бік ворога і підтримали його проти своїх...»

Тож, керівництву УПЦ, яка ніби не МП, але дуже "канонічна", згідно канонів, час відлучити як мінімум тих єпископів, священиків і вірян, які взяли участь у вчорашньому шабаші в Кремлі, а не говорити, що засудження попів-колаборантів справа виключно української держави і суспільства", - наголосив священнослужитель.

Нагадаємо, під час оголошення незаконної анексії українських територій в Кремлі були присутні священнослужителі УПЦ МП: митрополит Луганський та Алчевський Пантелеймон (Поворознюк), настоятель Свято-Саввинського монастиря міста Мелітополя архимандрит Іоанн (Прокопенко) та о. Алексій (Федоров) з Херсону.

Тим часом, УПЦ МП на своєму офіційному сайті помістила повідомлення, що їхня конфесія підтримує суверенітет та територіальну цілісність України.

"Дії окремих представників духовенства, які не відповідають офіційній позиції Церкви, є проявом їх особистого політичного вибору, за який вони несуть всю повноту відповідальності як громадяни України", - йдеться в анонімному повідомленні.