• Головна
  • Проекти
  • Усі кандидати в Президенти захищають високі стандарти свободи совісті і віросповідання — вважає Апостольський нунцій в Україні...

Усі кандидати в Президенти захищають високі стандарти свободи совісті і віросповідання — вважає Апостольський нунцій в Україні

05.02.2010, 12:27
Усі кандидати в Президенти захищають високі стандарти свободи совісті і віросповідання — вважає Апостольський нунцій в Україні - фото 1

Достойною назвав позицію Церков в Україні у період президентських виборів в державі Апостольський нунцій Іван Юркович. Він також зазначив, що, на його думку, і зі сторони жодного з кандидатів в Президенти немає нерозуміння щодо необхідності свободи для Церкви, її розвитку.

nuncij.jpgКИЇВ — Достойною назвав позицію Церков в Україні у період президентських виборів в державі Апостольський нунцій Іван Юркович. Він також зазначив, що, на його думку, і зі сторони жодного з кандидатів в Президенти немає нерозуміння щодо необхідності свободи для Церкви, її розвитку.

«Перш за все ми наполягаємо на тому, що Церква для свого життя потребує сводоби. Слава Богу, що до цієї вагомої вимоги усі кандидати ставляться позитивно.... від держави та кандидатів на високі посадові крісла ми вимагаємо, щоб вони захищали високі загальноприйняті стандарти свободи совісті та віросповідання. І мені здається, що сьогодні у всіх це вдається», — заявив архиєпископ.

Окрім того, він наголосив, що мудрість Церкви у ставленні до виборів полягає в тому, що вона повністю виконує один із своїх важливих обов’язків у цьому питанні: закликає віруючих до активного ставлення до всіх суспільних процесів, насамперед, до виборів; закликає громадян взяти участь у виборах, оскільки рівнодушність до виборів — неправильний, нехристиянський підхід.

Архиєпископ під час інтерв’ю для видання «Портал-Credo.ru», спростував твердження співрозмовника про підтримку кліриками УГКЦ нинішнього прем’єр-міністра. Нунцій наголосив, що такі заяви повинні бути, по-перше, конкретно аргументовані; а, по-друге, важливо проаналізувати, наскільки точка зору конкретних людей, зокрема і священиків, церковних єрархів, які мають право на вибір, як громадяни, розкривається ними як духовними особами, розкривається церковними настоятелями.

Аналізуючи сказане, архиєпископ заявив, що позиція УГКЦ на цих виборах є дуже достойною.