В Елладській Церкві відкрили провадження щодо двох митрополитів, які зайняли негативну позицію стосовно ПЦУ

В Елладській Церкві відкрили провадження щодо двох митрополитів, які зайняли негативну позицію стосовно ПЦУ - фото 1
Комітет з доктринальних та канонічних питань Синоду Елладської Церкви відкрив провадження супроти двох митрополитів - Етолійського та Акарнанійського Косми та Китирського та Антикитирського Серафима. Серед іншого їх звинувачують у «неповазі до церковної влади» через їхню негативну позицію стосовно визнання ПЦУ, оскільки цим вони «розхитують єдність Церкви Греції зі Вселенським Патріархатом з православних питань і ставлять під сумнів його канонічні (українські) привілеї».

Про це повідомив релігієзнавець Андрій Юраш з посиланням на офіційні ресурси Елладської Церкви.

За його словами, цей факт наштовхує на наступні висновки:
1. Позиція Елладськоі Церкви з проблематики визнання ПЦУ не лише не підлягає перегляду, але й набуває однозначно чітких обрисів: канонічні санкції будуть застосовані стосовно тих, хто ставить під сумнів позитивне рішення з цього приводу.
2. Визнання права Константинопольського Патрархату надавати автокефалію підтверджується на доктринальному та догматичному рівні.
3. Будь-якої реальної і потужної опозиції стосовно прийнятого ще 2019-го року рішення визнати автокефалію ПЦУ у середовищі Елладської Церкви не існує: 2 єрархи з більш як 100-а єпископів цієї Церкви - це навіть не альтернативна думка меншості, а позиція повного і безпросвітного маргінесу - менш як 2%.