В монастирі шариток у Луцьку археологи знайшли фрагмент браслета ХІІІ століття

27.06.2022, 11:37
Культура
В монастирі шариток у Луцьку археологи знайшли фрагмент браслета ХІІІ століття - фото 1
У Луцьку під час зовнішніх досліджень цоколя монастиря шариток археологи виявили фрагмент браслета ХІІІ століття з синього скла з жовтою поливою.

Про це повідомляє Суспільне, передає "Еспресо.Захід".

Науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк зазначив, що знайдений браслет є яскравим свідченням міської матеріальної культури в давньоруський час.

"Це ювелірне ремесло, це торгівля, це обміни і хороший економічний показник нашого міста, бо він достатньо дорогий і його могла дозволити пані з відносно хорошими фінансами", – каже археолог.

Серед іншого, під час розкопок археологи також знайшли середньовічну кераміку, скло та кахлі. Зараз вони досліджують відрізок фундаменту монастиря.

"Товщина цокольного фундаменту — півтора метра. Вентиляційні продухи є лише з одного боку. Північна стінка споруди слугувала бойовою оборонною стіною. Ширина між кімнатами до двох метрів, споруди міцні, бо це бойова стіна, яка могла витримати удар під час нападу на Луцьк", — говорить Віктор Баюк.

Фото: Суспільне Луцьк

Крім того, археологи розкопали вхід у три підземні приміщення з тильного боку монастиря.

"Отці, які багато років служать у Луцькій дієцезії Римо-католицької церкви, де нині тривають розкопки, знали про існування підземель та розповідали, що раніше тут був підвал, яким вони користувалися, але в 1996 році він був замурований, – каже Віктор Баюк.

Монастир шариток – пам'ятка архітектури національного значення, розташована на вулиці Кафедральній, 17-19, в історико-культурному заповіднику "Старий Луцьк". Будівлі, де розміщувався монастир, належали кафедральному костелу Святої Трійці і були споруджені у XVI ст. та перебудовані у XVIII.