В Одесі під купою сміття виявили могилу афонського ігумена
Про це повідомляє Православная жизнь з посиланням на «Взгляд из Одессы».
Місце спочинку старця відкрила одеситка Світлана під час прибирання біля поховання свого родича. Випадково прочитавши епітафію на занедбаній могилі, жінка зрозуміла, що тут похований православний священнослужитель. Вона прибрала все сміття, яким була завалена могила, обгородила поховання камінням, поставила квіти.
Журналіст Сергій Бакуменко сфотографував надгробний напис та опублікував знімок на своїй сторінці у Фейсбук. Відгуки читачів, насамперед історика Віктора Михальченка, допомогли отримати повніші біографічні відомості про архімандрита Феодорита.
За даними відкритих джерел, архимандрит Феодорит (у миру Федір Крестовников) народився 7 лютого 1822 року в селі Суринське Сизранського повіту Симбірської губернії в сім'ї селян. У віці 20 років він прибув на Афон і став учнем першого ігумена Андріївського скиту єросхимонаха Віссаріона (Толмачова). Після смерті старця у 1862 році був затверджений на посаді ігумена.
Ігумен Феодорит очолював обитель 25 років. При ньому було закладено Андріївський собор, збудовано величні корпуси, відкрито подвір’я. Одне з них – в Одесі, яка до Першої світової війни була морськими воротами для паломництва у Палестину та на Афон.
Облаштування подвір'я Андріївського скиту проходило в Одесі з 1874 року. У 1886 році було завершено основні будівельні роботи, у 1887-му закінчено внутрішнє оздоблення. У цей час, відчуваючи крайній занепад сил після тривалої хвороби, архимандрит Феодорит заявив про бажання піти на спокій і замість нього у квітні 1887 року настоятелем був обраний єросхимонах Феокліт (Поздєєв).
Архимандрит Феодорит вирушив до Одеси оглянути нове подвор'я та пройти лікування. Повернутися на Афон йому не судилося: старець помер в Одесі 10 серпня 1887 року і був похований на новому християнському кладовищі.