В Офісі Президента зареєстрували Звернення від УПЦ МП про відмову змінити назву

01 квітня, 21:16
Держава
В Офісі Президента зареєстрували Звернення від УПЦ МП про відмову змінити назву - фото 1
В УПЦ МП стверджують, що зібрали 1 060 238 підписів під Зверненнями до Президента України Володимира Зеленського, Кабінету міністрів та інших інституцій влади, які близько сотні православних українців з різних єпархій УПЦ особисто привезли та передали в Офіс Президента 1 квітня 2021 року.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Насамперед священнослужителі УПЦ МП відслужили на Володимирській гірці молебень.

Після спільної молитви представники Української Православної Церкви вирушили до Офісу Президента.

До віруючих вийшов головний консультант Приймальні Президента України Офісу Президента України Ахметов Ігор Бакитович, який прийняв документи. Звернення зареєстрували під номером 22/16975-26.

"Ми віримо і надіємося на те, що наші голоси почують, — сказав протоєрей Василь Начев, клірик Рівненської єпархії УПЦ. — Можливо Президент України цієї ситуації не знає, можливо йому всю інформацію не доносять".

Нагадаємо, 20 грудня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила законопроект № 5309, який пропонує внесення зміни до профільного закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Законопроект передбачає, що релігійна організація, центр якої розташований у країні-агресорі, у своїй назві повинна вказувати повну статутну назву свого релігійного центру. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

Цей закон викликав невдоволення з боку РПЦ, УПЦ МП та деяких проросійських політиків.

Закон № 5309 досі не запрацював.