В окупованому Криму ще одного служителя мечеті звинуватили у "незаконній місіонерській діяльності"

У тимчасово окупованому Росією Криму у так званій судовій дільниці № 86 Судакського району служителя сільської мечеті Аблякіма Галієва звинуватили в «незаконній місіонерській діяльності».

В окупованому Криму ще одного служителя мечеті звинуватили у 'незаконній місіонерській діяльності' - фото 61642

 

Про це йдеться у відео, опублікованому Кримською солідарністю в Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.

«Винесено ухвалу, ми з цією ухвалою категорично не згодні. Під час засідання адвокат Еміль Курбедінов подав клопотання про розгляд в залі суду відеозапису, який було проведенао в мечеті і який ліг в доказову базу винуватості Галієва», - повідомив громадський захисник Сейран Камілов.

За словами іншого громадського захисника Сейтосмана Каралієва, в діях Галієва не було складу злочину, оскільки він виконував звичайний мусульманський релігійний обряд.

«Він виконував релігійний обряд у культовій споруді, мечеті, як і всі інші мусульмани, які туди прийшли», - констатував Каралієв.

Захист має намір подавати апеляцію на винесене рішення «суду».

За даними Кримської правозахисної групи, в Криму на сьогоднішній день зафіксовано понад сто незаконно винесених рішень «за місіонерську діяльність», за якими присуджено штрафів на суму щонайменше 1 340 500 рублів (487 720 грн).

Раніше повідомлялося, що культова споруда в селі Дачне під Судаком стала об'єктом уваги окупаційної влади Криму в зв'язку з тим, що мечеть, в якій імам Галієв надавав релігійні послуги місцевим жителям, не входить до структури Духовного управління мусульман Криму, яке співпрацює з «владою».