В ПЦУ розвінчали фейк про «перемогу МП» над Варфоломієм

В ПЦУ розвінчали фейк про «перемогу МП» над Варфоломієм - фото 1
Архиєпископ Євстратій (Зоря) відповів на закиди УПЦ МП про те, що Патріарха Варфоломія нібито не пустили до Софії Київської на молитву, бо таким був ультиматум УПЦ МП.

"Молитва у Софії - НЕ державний захід, а захід Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Не Офіс, Уряд чи ще хтось запрошує релігійних діячів на цей захід, а ВРЦіРО запрошує державних діячів. Безперечно, узгоджуючи деталі із запрошеними. Як і минулого року, узгоджений формат заходу передбачав присутність лише Президента з дружиною. Присутність не лише закордонних гостей, але й інших світських осіб - не передбачалася", - наголосив речник ПЦУ і додав:

"Можливо МП необхідно, на фоні тотального провалу з «хороводами протесту», хоча б щось «показати як успіх» своїй аудиторії. Ось тому через митрополита Антонія Паканича і запустили фейк про нібито «недопущення» когось кудись, бо так вимагали в МП".

За словами речника ПЦУ, навідміну від митрополита Онуфрія, "який читав текст привітання, а НЕ МОЛИВСЯ - Патріарх Варфоломій з тисячами вірних зі всієї України ПОМОЛИВСЯ за неї в Софії в неділю. Також з членами ВРЦіРО (окрім МП, звісно, бо вони не прийшли) Патріарх дуже тепло зустрівся у понеділок, ще й дерева висадив на пам‘ять про подію".

В ПЦУ розвінчали фейк про «перемогу МП» над Варфоломієм - фото 78042

 

Архиєпископ Євстратій також додав, що у вівторок вранці, коли в Софії Київській члени ВРЦіРО разом з Президентом молилися за Україну, Патріарх Варфоломій мав зустріч з Прем‘єром Шмигалем.

"У напруженому графіку глави Уряду, який за ці дні провів десятки зустрічей, це виявилося єдиним можливим за часом «вікном», яке співпадало з графіком Патріарха", - акцентував архиєпископ ПЦУ.