"Єдність двох Церков": В РПЦ відрапортували про успішний візит до Антіохійського Патріарха

"Єдність двох Церков": В РПЦ відрапортували про успішний візит до Антіохійського Патріарха - фото 1
20 січня до Антіохійського Патріархату прибув голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Антоній (Севрюк). відбулася зустріч із Патріархом Антіохійським Іоаном Х.

Як повідомляє пресслужба ВЗЦЗ РПЦ, Патріарх Іоан Х назвав візит представника РПЦ до нього, «прекрасною можливістю продемонструвати єдність двох Помісних Православних Церков».

22 січня єрархи РПЦ відвідали храми Антіохійського Патріархату на честь святого великомученика Георгія в Арбіні та храм в Аз-Забадані, які звели за підтримки Московського Патріархату.

На заході був присутній командувач групою військ Збройних сил Російської Федерації у Сирійській Арабській Республіці генерал-полковник О. М. Сердюков і російський посол Єфимов. У зв’язку з цим Антіохійський Патріарх сказав:

«Ваша присутність тут ще раз підтверджує єдність, яка пов’язує наші Церкви – Антіохійську та Російську. Ми єдині. У рамках цієї єдності Російська держава та Російська Православна Церква вирішили допомогти нам відновити те, що було зруйновано війною. Сьогодні ми на Божу славу знову стоїмо в цьому храмі, відбудованому спільними зусиллями…».

Як йдеться у повідомленні РПЦ, Патріарх Антіохійський і Сходу Іоанн у своєму слові висловив радість від перебування на російській землі в Сирії. Він поділився теплими спогадами про відвідини Росії, зустрічі з президентом РФ В.В. Путіним і Патріархом Московським Кирилом.

"Його Блаженство підкреслило глибокий та історичний характер зв'язків між народами Сирії та Росії, між Російською та Антіохійською Православними Церквами. Він нагадав, що першим російським митрополитом був вихідець із Сирії святитель Михайло", - повідмила пресслужба ВЗЦЗ РПЦ.