• Головна
  • Проекти
  • В Україні немає законодавчого визначення терміну "тоталітарна секта"...

В Україні немає законодавчого визначення терміну "тоталітарна секта"

23.02.2010, 10:38
В Україні немає законодавчого визначення терміну "тоталітарна секта" - фото 1
У Європі також не існує чіткого визначення тоталітарної секти, оскільки законодавчі органи звертають увагу на діяльність релігійних організацій. Якщо вона протизаконна, нею займаються правоохоронні органи. Так і в Україні.

exklusiv.gif  zaiets3.jpgКИЇВ – Про це заявив Олександр Заєць на прес-конференції 19 лютого, присвяченій питанням релігійної свободи, – повідомляє кореспондент РІСУ Олександр Бойко.

Олександр Заєць поінформував громадськість про законодавчі ініціативи, які знаходяться на розгляді у ВР України. У числі яких є законопроекти, які можуть бути загрозою свободі совісті. Зокрема мова йшла про законопроект № 2419 Геннадія Москаля про заборону діяльності деструктивних і тоталітарних сект. Також, що в грудні минулого року було подано законопроект № 5473 депутатів Рибакова і Лук'янова про заборону діяльності деструктивних культів, проект був відкликаний його авторами з огляду на критичні зауваження експертів та самої релігійної спільноти. Але визначення, які там прописані, за словами О. Зайця, можуть бути загрозою не тільки нетрадиційним релігійним утворенням але навіть для православної і католицької Церкви. Зокрема там йдеться про те, що під визначення тоталітарної секти підпадають релігійні організації, що використовують психологічне маніпулювання. Але справа в тому, наголошує О. Заєць, що будь-яка проповідь традиційної церкви, яка переконує в істині свого світогляду, може бути прирівняна до тоталітарної секти. Проект не схвалений профільним комітетом, але тим не менше він знаходиться у Парламенті.

Elensky.jpgЗа словами іншого експерта, Віктора Єленського, навіть у демократичній Європі не існує чіткого визначення тоталітарної секти, оскільки законодавчими органами звертається увага на саму діяльність релігійних організацій.  Якщо вона протизаконна, то цим займаються правоохоронні органи. Такий стан справ зберігається і в Україні.

«Релігія – дуже складне і різноманітне явище, в якому не може бути одного шаблону. Підводячи всі ці явища під якийсь закон, ми ризикуємо відкинути чиюсь культуру, життя та моральні переконання, не помітивши що рушимо свою культуру. Тому ми можемо говорити тільки про конкретні випадки зловживання релігією», – наголошує В. Єленський.