В Україні запустили «гарячу лінію» для постраждалих від домашнього насильства
Як передає Укрінформ, про це Офіс віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної повідомляє у Фейсбуці.
“9 грудня в Україні презентували сайт урядової “гарячої лінії” 1547, який розроблено за ініціативою Стефанішиної”, - ідеться у повідомленні.
Завдяки роботі сайту постраждалі від домашнього насильства зможуть в режимі онлайн подати анонімну скаргу про правопорушення, коротко сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів, а також відстежити діючий статус і хід розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.
Крім того, на сайті можна отримати ключову інформацію про домашнє насильство, зокрема щодо алгоритму протидії.
Також доступна інтерактивна карта, що дозволяє отримати інформацію про кількість звернень, якi були передані до органів виконавчої влади, та кількість наданих консультацій жертвам домашнього насильства.
У пресслужбі офісу віцепрем’єр-міністра нагадали, що урядова “гаряча лінія” 1547 працює цілодобово. Ця лінія опрацьовує та реєструє звернення про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей або про загрозу вчинення такого насильства.
На “гарячій лінії” надаються безкоштовні конфіденційні інформаційні, психологічні та юридичні консультації.
Додамо, Церква не є осторонь проблеми домашнього насильства, захищаючи сімейні цінності.
Як РІСУ інформувала, міжконфесійна робоча група розробляє посібник з реагування на домашнє насильство. Посібник покликаний посилити практичний вимір міжконфесійної ініціативи «Зупини насильство» (family.org.ua), заснованої у 2020 році, та зробити зусилля церков у сфері протидії домашньому насильству більш ефективними і професійними.
До складу міжконфесійної робочої групи з протидії домашньому насильству, яка розробила посібник, увійшли представники Православної Церкви України, Римо-Католицької Церкви в Україні, Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн баптистів, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української християнської євангельської церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України.
Інститут релігійної свободи реалізує проект «Посилення спроможності церков у протидії домашньому насильству в Україні, особливо щодо жінок» за підтримки Канадського фонду місцевих ініціатив.
Патріарх УГКЦ Святослав різко розкритикував домашнє насильство та закликав духовенство реагувати на ці виклики. А Синод єпископів УГКЦ оприлюднив Звернення щодо запобігання домашньому насильству та утвердження традиційних сімейних цінностей в Україні.
У ПЦУ підтвердили незмінність позиції щодо протидії проявам домашнього насильства та за сприяння партнерських організацій відкривають центри допомоги постраждалим від насильства.