В Умані поліцейські заступили на посилений варіант несення служби

03.09.2020, 12:39
Держава
2 вересня в Умані поліцейські заступили на посилений варіант несення служби у зв'язку з юдейським Новим роком. Публічний порядок у місті забезпечуватимуть понад 500 копів.
В Умані поліцейські заступили на посилений варіант несення служби - фото 57951

 

Про це повідомляє 5 канал.

Поки що цього цілком вистачає, бо до міста прибуло менше сотні паломників, проте під час самого святкування очікують до 5 тисяч прочан.

На те, що всі вони дотримуватимуться протикоронавірусних заходів, зокрема носитимуть маски і зберігатимуть дистанцію, сподівається головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він напередодні прибув до Умані і зустрівся з представниками хасидської релігійної спільноти. Утім, мешканці Умані, на відміну від попередніх років, не дуже раді гостям. Вважають, що ті можуть поширити COVID-19. І вже встигли з ними почубитися.

В Ізраїлі щодо паломництва думки розділилися. Тамтешній головний санітарний лікар був категорично проти, аби хасидам дозволили приїзд в Україну. А от прем'єр-міністр – за. Зійшлися на компромісному варіанти. Дозволили відліт лише 5-м тисячам, якщо ті документально підтвердять, що здорові.

Попри заборону до 28 вересня на візит іноземців до України, забороняти в'їзд хасидам влада не стала, а лише запровадила обмеження.

Цьогоріч свято Рош-ха-Шана припадає на 18-20 вересня.