В Умані відсвяткували єврейський День закоханих — Ту бе-Ав

21 серпня, 14:46
Культура
В Умані відсвяткували єврейський День закоханих — Ту бе-Ав - фото 1
В Умані на Черкащині представники хасидської громади 19 серпня відсвяткували єврейський День закоханих — Ту бе-Ав. Вони дарували одне одному подарунки, зізнавалися в коханні, а той, хто не мав пари, — молився, аби знайти нареченого.

Про це повідомляє Суспільне.

У синагозі хасидського кварталу Умані зібралося понад 70 жінок. З піснями та танцями представниці єврейської громади відзначили Ту бе-Ав – свято любові, розповіла одна із них Ліад Хазін:

"У нашому календарі є такий місяць, який називається Ав. Під час свята 15 Ава, можна сказати дня любові, маємо традицію молитися, щоб знайти чоловіка, пару. Є хлопці, які нині перебувають в Ізраїлі, проте не забули привітати й відправили букет квітів для дівчини".

Це свято також вважається вдалою датою для весілля або заручин, додала пані Ліад.

"Колись давно дівчата йшли в ліс, де одягали білий одяг: сукні, спідниці. Чоловіки там на них дивилися і обирали кого хотіли", — поділилася представниця єврейської громади.

Незаміжні дівчата в цей день запалюють свічки, розповіла піар-директорка Міжнародного доброчинного фонду імені рабі Нахмана з Бреслава Анастасія Баришнікова. Так вони сподіваються швидше знайти нареченого:

"Тут доволі все креативно: є як стандартні свічки, так і з фотографіями. Вважають, що Всевишній почує, що саме цій дівчині, на цій фотографії, потрібний гарний чоловік".

Дата святкування Ту бе-Ав щороку змінюється, зазначила пані Анастасія. Цьогоріч його відзначали 19 серпня.

"Єврейки зрідка виходять на вулицю. Це саме чоловіки постійно десь ходять і щось роблять. Тому кількість жінок важко прослідкувати. Цей день вважається так званим жіночим Рош га-Шана, бо це свято жінок. Нині під час його святкування вони активніше відзначають, ніж чоловіча сторона могили", — пояснила піар-директорка.

Протягом свята дівчата моляться засновнику брацлавського хасидизму раббі Нахману, аби той допоміг знайти чоловіка. Також вдови моляться за подружнє щастя своїх доньок, а пари, які посварилися, цього дня мають нагоду помиритися, пояснила Анастасія Баришнікова.