В УПЦ КП вважають, що було б непередбачливо, коли б майбутній Президент втручався в «малоперспективну та сумнівну кампанію боротьби проти Київського Патріархату»
КИЇВ — Попередні результати другого туру президентських виборів прокоментував речник УПЦ КП єпископ Васильківський Євстратій (Зоря). Він заявив, що достатньо незначна, як прослідковується з попередніх результатів, різниця між двома кандидатами не дає можливості говорити про впевнену перемогу чи впевнену поразку одного з них. Висловлюючи погляди щодо майбутнього Церкви при новому Президенті, єпископ висловив думку, що переможець дотримуватиметься політики Леоніда Кучми та намагатиметься враховувати його помилки. Враховуючи невелику підтримку населення та велику кількість нагальних для вирішення питань, речник КП наголосив, що для майбутнього Президента було б недалекоглядним втручатися в кампанію боротьби проти УПЦ КП.
«Звичайно ж, якоїсь явної і публічної підтримки Київському Патріархату або іншим конфесіям новообраний президент не надаватиме, але і вступати у відкриту боротьбу на стороні інтересів Московського Патріархату проти інших конфесій, я думаю, він теж не буде. Швидше, продовжуватиметься політика певної рівновіддаленості при вияві симпатій до Московського Патріархату», — зазначив єпископ Євстратій в інтерв’ю «Портал-Credo.Ru».
У коментарі владика Євстратій також зазначив, що оскільки реформа 2004 року зняла з президентської посади її колишнє значення, багато залежатиме від парламентських виборів. «З одного боку, здавалося б, для переможця було б вигідно розпустити парламент, але, з іншого боку, результати виборчої кампанії і склад нового парламенту ще більш непрогнозовані, ніж були непрогнозовані результати виборів президента. Тому так ризикувати новий президент буде, я думаю, лише в разі політичного безвиходдя», — йдеться у коментарі.
На думку єпископа, переможцю слід бути поміркованим та готовим до компромісу, щоб бути повноцінним Главою держави. «Ми дуже сподіваємося на те, що в команди цієї мудрості буде достатньо, що на якісь жорсткі силові дії, на згортання демократії, на протистояння в суспільстві ця команда не піде, тому що інакше події можуть отримати абсолютно непередбачуване продовження», — додав він.
Що ж до питання про помісну Православну Церкву, то єпископ зазначив, що якби це питання залежало від волі Президента, то, звичайно, можна було б прогнозувати, що розмови про неї вщухнуть. «Але, насправді це питання, яке ставить сама Церква, і питання, яке ставить суспільство. Тому, незалежно від настрою і особистих симпатій президента, це питання стоятиме», — заявив владика.
Загалом же, підсумовуючи, речник УПЦ КП наголосив, що Президенти «приходять і відходять, а Церква, спасіння душі повинні залишатися найважливішими для християнина».
«І найголовніше, що в подальшому облаштуванні нашого життя ми повинні покладати надії не на президента, не на “влаcть імущих”, а в першу чергу на Бога і на самих себе», — відзначив єпископ.