В УПЦ МП зловтішаються, що монастирі Сербської Церкви не пускають паломників ПЦУ

13 серпня, 10:03
Православні
В УПЦ МП зловтішаються, що монастирі Сербської Церкви не пускають паломників ПЦУ - фото 1
Речник УПЦ МП протоєрей Миколай Данилевич на своїй сторінці у Телеграмі написав пост, у якому зацитував слова одного з вірян про те, що монастирі Сербської Православної Церкви на території Чорногорії не впускали до себе паломників із Православної Церкви України.

«Ось що мені пишуть з наших єпархій люди, які займаються організацією паломницьких поїздок. “Доброго дня, отче! В даний момент я з паломниками знаходжуся в Чорногорії. Майже в кожному монастирі запитують з якої ми Церкви, і хто наш Митрополит. В монастирі Острог мені розказали, що недавно була група від ПЦУ, і їх там відмовилися прийняти, а сьогодні взагалі, на Літургії в монастирі Св. Трійці біля м. Плевля, ігумен на Великому вході пом’янув митр. Онуфрія, і як потім пояснив, що зробив це в знак пошани до нас, і для підтримки канонічної Церкви в Україні”», – написав Миколай Данилевич.

Як РІСУ інформувала, 13 березня 2019 року Сербська Православна Церква офіційно висловила своє ставлення щодо Помісної Церкви України. СПЦ заявила, що не визнає проголошення Автокефальної Церкви України. Єдиною Церквою, яку визнає СПЦ, є УПЦ на чолі з митрополитом Онуфрієм. Так у Сербській Церкві задекларували відданість Російській Православній Церкві.

Ще одним підтвердженням підтримки сербами Московського Патріархату є те, що Сербська Православна Церква брала участь в Амманській зустрічі, яку різко розкритикував Патріарх Варфоломій.

Як РІСУ повідомляла, найбільші Православні Церкви світу відмовилися легалізувати плани Москви щодо проведення в йорданському Аммані Собору, щоб підняти на ньому питання «церковного розколу», зірвати процес визнання ПЦУ і оскаржити першість Вселенського Патріархату.