В УПЦ МП задоволені невтручанням політиків у релігію, але далі скаржаться на "антицерковний" закон

11 січня, 16:15
Православні
В УПЦ МП задоволені невтручанням політиків у релігію, але далі скаржаться на "антицерковний" закон - фото 1
В УПЦ МП у програмі Піховшека заявили, що ще роками зберігатиметься непроста ситуація, "оскільки антицерковні закони не скасовано".

Про це заявив керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній 7 січня 2022 року в новому випуску програми «Слово Ієрарха» на телеканалі UkrLive , передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Ситуація змінилася, може бути, навіть кардинально, у порівнянні з періодом правління президента П. Порошенка. Тоді державною політикою було обмеження прав вірян УПЦ і просто знищення УПЦ. Зараз такої державної політики немає – немає вказівки з Києва захоплювати храми...», – відзначив керуючий справами УПЦ МП.

Разом із тим, за словами Антонія, в УПЦ МП ще роками буде зберігатися непроста ситуація, оскільки антицерковні закони досі не скасовано.

«Ми вдячні Президенту Володимиру Зеленському, що все ж є певна дистанція політиків від релігійної тематики. Хоча нічого не робиться, щоб кардинально вирішити церковне питання, тому що ті закони, які є антиконституційними, які суперечать всім європейським конвенціям, досі діють. Це закон про перейменування та закон, який полегшує так звані “переходи” парафій нашої Церкви до розкольників. Ці питання, на жаль, не вирішуються, і поки вони не будуть вирішені в полі чинних законів, ця ситуація буде тліти довго».

Антоній додав:

«За цей період через закон про перейменування ми не можемо зареєструвати в єпархії жодного архієрея, якого ми перемістили або призначили. На сьогодні понад 1000 парафій не мають державної реєстрації. Це вся Помісна Церква, яка існує. Подані документи, але у зв’язку з тим, що діє цей закон…Так, він припинений, але тим не менш в органах, які реєструють, ці парафії не реєструють. Це дуже велика складність».