В УПЦ МП заявили, що переходи громад до ПЦУ — це «порушення їхніх прав»

В УПЦ МП заявили, що переходи громад до ПЦУ — це «порушення їхніх прав» - фото 1
Представники УПЦ МП мітингували 3 грудня під будинком Вінницької ОДА проти перереєстрації релігійних громад в Православній Церкві України.

В УПЦ МП виступають проти механізму переходів, згідно з яким громади можуть зібратись на збори і більшістю голосів ухвалити рішення про приєднання до ПЦУ. В УПЦ МП такі переходи називають «захопленням» і «порушенням їхніх прав». Про це інформує ДФУ.

На думку вірян УПЦ МП, реєструють парафії у ПЦУ незаконно і неконституційно.

За даними УПЦ МП, перевізники відмовились везти її прихильників на мітинг проти перереєстрації до Вінниці. Благочинний УПЦ МП протоєрей Василь Балан повідомив, що «поїздка зірвалась».

«… перевізники відмовилися, сказали, у них не виходить. Ми не зрозуміли, чому», – повідомив клірик УПЦ МП.

Тим часом на Вінничині відбуваються переходи від УПЦ МП в ПЦУ.

Так, 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, урочиста Божественна Літургія на честь престольного свята відбулася у Покровському храмі с. Ходаки Жмеринького району Вінницької області. Це перше престольне свято, яке громада відзначає у лоні Православної Церкви України.

Водночас у селі Новоживотів, що на Вінниччині, парафіяни ПЦУ виграли всі суди проти УПЦ МП і потрапили до храму, який стоятв зачинений з 2019 року. Пізніше на Покрову віряни УПЦ МП не пустили гроиаду ПЦУ до власного храму.

У селі Хижинці парафія ПЦУ потрапила у власний храм після судової тяганини із УПЦ МП.

Вже третя парафія офіційно приєдналась до Православної Церкви України у селі Мізяківька Слобідка, Калинівської ОТГ Хмільницького району. Віряни перереєстрували свій статут після переходу з УПЦ МП до ПЦУ.