Вандали викинули іконостас з храму УАПЦ на Черкащині

27.12.2010, 10:49
У ніч з 18 на 19 грудня в місті Сміла на Черкащині невідомі напали на приміщення храму Різдва Івана Хрестителя УАПЦ. Зрізавши замки в церкві, вандали розтрощили та викинули на вулицю всі церковні речі — іконостас, жертовник, ризи та ікони.

У ніч з 18 на 19 грудня в місті Сміла на Черкащині невідомі напали на приміщення храму Різдва Івана Хрестителя УАПЦ. Зрізавши замки в церкві, вандали розтрощили та викинули на вулицю всі церковні речі — іконостас, жертовник, ризи та ікони. У зв'язку з цим Смілянська міська організація ВО "Свобода" звернулася до правоохоронних органів з вимогою об'єктивно розслідувати цей факт вандалізму та назвала інцидент акцією українофобних сил, спрямованою на розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

За інформацією прес-служби ВО "Свобода" в Черкасах, Церква знаходиться в пристосованому не охоронюваному приміщенні колишнього жилого будинку. Акт вандалізму виявили вранці, коли віряни та священик, отець Михайло (Шевчук), прийшли на Службу Божу.

«Вони з усіх сил намагаються розпалити серед українців міжконфесійну ворожнечу та лютують з приводу існування церкви, що сповідує традиційні українські моральні та етичні цінності, а не являється осередком пропаганди політики сусідньої держави, якою часто виступає Церква московського патріархату», — прокоментували інцидент у міському осередку ВО «Свобода».

Ведеться слідство.