• Головна
  • Проекти
  • Вдвічі збільшити орендну ставку для Церков і релігійних організацій – постанова Уряду...

Вдвічі збільшити орендну ставку для Церков і релігійних організацій – постанова Уряду

18.06.2010, 17:44
Вдвічі збільшити орендну ставку для Церков і релігійних організацій – постанова Уряду - фото 1
Майже вдвічі Кабінет Міністрів України з 1 липня збільшує ставку оренди державного і комунального майна для Церков, релігійних та інших неприбуткових організацій. Про це йдеться в оприлюдненій на Урядовому порталі постанові №440 від 16 червня 2010 року.

kabmin_focusКИЇВ – Майже вдвічі Кабінет Міністрів України з 1 липня збільшує ставку оренди державного і комунального майна для Церков, релігійних та інших неприбуткових організацій. Про це йдеться в оприлюдненій на Урядовому порталі постанові №440 від 16 червня 2010 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Кабмін вніс зміни до пункту 1 постанови №316 від 25 березня 2009 року, ухваленої попереднім Урядом під керівництвом Юлії Тимошенко. До внесення поправок цей документ передбачав зниження орендної ставки на 45% у 2009 – 2010 роках для усіх підприємств і організацій, окрім розважальних закладів та фінансових установ.

Таким чином, з 1 липня 2010 року при оренді державного та комунального майна будуть застосовуватись ставки у розмірі 45% установленого обсягу для орендарів, які є суб'єктами малого підприємництва, і 80% – для інших орендарів, включаючи релігійні, благодійні та інші неприбуткові організації, а також оздоровчі та санітарно-курортні заклади для дітей.

Разом з цим, згідно статті 72 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» при визначенні орендних ставок за користування комунальним майном в містах обласного значення, містах Києві та Севастополі згадані орендні ставки за користування державним майном, які затверджені Кабінетом Міністрів України, є індикативними і застосовуються як стартові при проведенні конкурсу.

Ця ж стаття Закону про Держбюджет передбачає, що релігійні організації звільнені від конкурсів з оренди державного та комунального майна, яке використовується для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів та церемоній.

Світлина: Focus