Віднайдено ікону 18 столітті, яка вважалася втраченою

19 квітня, 10:09
Культура
Віднайдено ікону 18 столітті, яка вважалася втраченою - фото 1
На Рівненщині виявили ікону 1779 року художника з Тернопільщини Федора Лісневича. Її віднайшли на горищі храму в Дубно у 2013 році, а встановити походження вдалося лише зараз.

Про це розповів Суспільному директор Кременецького краєзнавчого музею Андрій Левчук.

За його словами, дослідники музею підтвердили, що автором образу є кременчанин Федір Лісникевич. Ікона є копією образу Христа Боремельського 17 століття. Під час Першої світової війни вона зникла, а її копію зараз зберігають у Свято-Іллівській церкві Православної церкви України в Дубно.

Віднайдено ікону 18 столітті, яка вважалася втраченою - фото 133034

"Усе розпочалося з дослідження нашого наукового співробітника музею Ярослава Жупанюка, відомого волинського художника й іконописця. За дослідженнями іконографії Кременця була інформація, що в 1671 році Кременецький іконописець Божент на замовлення священика з Боремеля написав ікону Христа Боремельського. Два роки вона перебувала в будинку священика і перед Великоднем почала мироточити. Перед Першою світовою війною, коли храми перебували під царським урядом, ця ікона пропала. В 1778 році вже кременецький маляр Федір Лісникевич написав ще одну ікону. Схоже, це точна копія, бо до мене про цю ікону в Дубно ніхто не знав".

В Іллівській церкві в Дубно ікона розміщена з правої сторони іконостасу, говорить директор музею.

Віднайдено ікону 18 столітті, яка вважалася втраченою - фото 133035

"Ми зараз налагоджуємо тісну співпрацю з музеєм Волинської ікони, далі плануємо співпрацювати з Волинським краєзнавчим музеєм. Для нас, кременчан, це, без сумніву, нова сторінка в дослідженнях, нова сторінка в культурному надбанні нашого міста, нашого краю".

На своїй сторінці у Фейсбук Андрій Левчук написав:

"Я прочитав його підпис. Сумнівів мало, це саме вона. Дякую отцю Ігорю за допомогу в моїх пошуках та дослідженнях. Виявляється, ще не так давно ікона перебувала в смітті, занедбана і забута. Розпочаті перемови з духовенством, щодо можливої виставки цієї ікони в Кременці", — повідомив Андрій Левчук.

Теги: #Ікона