Віднайдено ікону 18 столітті, яка вважалася втраченою
Про це розповів Суспільному директор Кременецького краєзнавчого музею Андрій Левчук.
За його словами, дослідники музею підтвердили, що автором образу є кременчанин Федір Лісникевич. Ікона є копією образу Христа Боремельського 17 століття. Під час Першої світової війни вона зникла, а її копію зараз зберігають у Свято-Іллівській церкві Православної церкви України в Дубно.
"Усе розпочалося з дослідження нашого наукового співробітника музею Ярослава Жупанюка, відомого волинського художника й іконописця. За дослідженнями іконографії Кременця була інформація, що в 1671 році Кременецький іконописець Божент на замовлення священика з Боремеля написав ікону Христа Боремельського. Два роки вона перебувала в будинку священика і перед Великоднем почала мироточити. Перед Першою світовою війною, коли храми перебували під царським урядом, ця ікона пропала. В 1778 році вже кременецький маляр Федір Лісникевич написав ще одну ікону. Схоже, це точна копія, бо до мене про цю ікону в Дубно ніхто не знав".
В Іллівській церкві в Дубно ікона розміщена з правої сторони іконостасу, говорить директор музею.
"Ми зараз налагоджуємо тісну співпрацю з музеєм Волинської ікони, далі плануємо співпрацювати з Волинським краєзнавчим музеєм. Для нас, кременчан, це, без сумніву, нова сторінка в дослідженнях, нова сторінка в культурному надбанні нашого міста, нашого краю".
На своїй сторінці у Фейсбук Андрій Левчук написав:
"Я прочитав його підпис. Сумнівів мало, це саме вона. Дякую отцю Ігорю за допомогу в моїх пошуках та дослідженнях. Виявляється, ще не так давно ікона перебувала в смітті, занедбана і забута. Розпочаті перемови з духовенством, щодо можливої виставки цієї ікони в Кременці", — повідомив Андрій Левчук.