Вірю, що цьогоріч святкуватимемо Різдво 25 грудня разом з православними братами, - Глава УГКЦ

Вірю, що цьогоріч святкуватимемо Різдво 25 грудня разом з православними братами, - Глава УГКЦ - фото 1
Глава УГКЦ висловив впевненість, що українські православні теж проведуть календарну реформу.

Про це він заявив у прямому ефірі «Живого телебачення».

"Сподіваюсь, що наші православні брати підуть за нами", - сказав першоєрарх.

Патріарх УГКЦ нагадав, що у торік у грудні він зустрічався із Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм і мав розмову щодо реформи церковного календаря.

"Я дуже вдячний його Блаженству Епіфанію за відкритість, щирість, можливість зустрічі і такої братньої дискусії. Ми тоді у грудні ще не були готові озвучити дати, коли наша Церква буде готовою до такого кроку, але я представив міркування щодо цієї теми нашого Архиєрейського Синоду", - розповів Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав зазначив, що він тоді запропонував створити робочу групу, яка б виробила спільну позицію щодо реформи календаря.

"Поки що ми такої робочої групи не створили, але хотів би, щоби вона запрацювала. Ба більше, тепер ми матимемо конкретні пропозиції для праці у цій групі", - підкреслив він.

"Дуже хотів би, щоби наш досвід календарної реформи міг послужити нашим православним братам. Дуже важливо зрозуміти, що ми рухаємося до одної цілі, до одної мети. Хоча можливо йдемо до неї різними способами", - додав Глава УГКЦ.

Патріарх УГКЦ також висловив сподівання, що греко-католики та православні цьогоріч разом святкуватимуть Різдво.

"Щиро вірю, що цього року ми разом з нашими православними братами будемо святкувати Різдво 25 грудня і разом будемо святити воду у Дніпрі 6 січня", - наголосив Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, сьогодні, 6 лютого, Патріарх Святослав заявив, що з 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.