Глави УГКЦ і ПЦУ обговорили реформу церковного календаря: створять спільну робочу групу

24.12.2022, 16:42
Культура
Глави УГКЦ і ПЦУ обговорили реформу церковного календаря: створять спільну робочу групу - фото 1
24 грудня 2022 року Глава УГКЦ Блаженніший Святослав провів зустріч з Митрополитом Київським і всієї України ПЦУ Блаженнішим Епіфанієм у його резиденції – Митрополичому домі, що на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, підсумовуючи прожитий рік, сторони обговорили сучасну ситуацію у міжконфесійних й державно-церковних взаємовідносинах в Україні, триваючу російську агресію проти нашої держави, перспективи розвитку України в післявоєнний час та низку інших актуальних питань.

Глави УГКЦ і ПЦУ обговорили реформу церковного календаря: створять спільну робочу групу - фото 105385

Особливу увагу предстоятелі Церков звернули на узгодження позицій щодо реформи церковного календаря, яке щораз то гостріше постає перед Різдвяними та Пасхальними святами. Після обговорення було запропоновано створити спільну робочу групу, яка займеться всебічним вивченням цього питання. Ця робоча група мала б випрацювати конкретні пропозиції для Предстоятелів та Синодів обох Церков в контексті приготування до відзначення 1700-річчя Першого Вселенського Собору, що відбувся в Нікеї у 325 році. На цьому Соборі було визначено календарні принципи церковного життя.

На звершення зустрічі Предстоятелі обмінялися різдвяними вітаннями та подарунками.