«Вірю, що молитва буде почута і в Україні буде мир», – Патріарх УГКЦ

18.02.2022, 15:10
Католики
«Вірю, що молитва буде почута і в Україні буде мир», – Патріарх УГКЦ - фото 1
Щодня в УГКЦ о 20:00 за київським часом молиться вервиця за мир в Україні.

Про це в інтерв’ю для Католицької інформаційної агенції (КАІ) розповів Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відповідаючи на запитання про молитовну єдність України і світу у ці дні. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

За його словами, такий приклад молитви УГКЦ запозичила в Австрії:

"Після Другої світової війни Австрія, як і Німеччина, була поділена на так звані зони окупації. Частина Австрії була окупована радянськими військами, зокрема й Відень. «Австрійці добре знали, – зазначив Глава УГКЦ, – що коли совєти кудись увіходили, то вони завжди забували повернутися додому».

Як відомо, у 1947 році отець францисканець на ім'я Петро Павлічек заснував братство вервиці, яке молилося за мир у світі та за визволення Австрії. Він їздив зі статуєю Фатімської Богородиці від єпархії до єпархії, від громади до громади, від парафії до парафії і невтомно закликав до молитви на вервиці. Люди щовечора молилися і у своїх родинах. Через вісім років безперервної молитви, 15 травня 1955 року, у Відні було підписано державний договір, який проголошував незалежність Австрії та звільнення від окупації. Люди вірять, що це зробила можливим спільна молитва.

«Ми бачимо, яка сила вервиці. Тому запрошуємо також поляків до спільної молитви на вервиці за мир в Україні і світі… Якщо хтось не зможе промовити усю молитву, то просимо, принаймні, помолитися лише «Отче наш» і «Богородице Діво». Вірю, що молитва буде почута і в Україні буде мир», – сказав Блаженніший Святослав.