Владика Борис Ґудзяк заохочує в час Великого посту відмовитися від соціальних мереж

04 березня, 09:58
Католики
Владика Борис Ґудзяк заохочує в час Великого посту відмовитися від соціальних мереж - фото 1
На початок Великого посту архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк звернувся до вірних з пропозицією — відмовитися від соцмереж та інтернету і звільнити час для молитви, діл милосердя, спілкування із найближчими та просто тиші.

Звернення до вірних у час Великого посту, який розпочався 27 лютого, оприлюднив на фейсбук-сторінці архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк.

За його словами, піст — інструмент для зосередження, щоби відкритися на Бога, відкинути різні пристрасті: гнів, заздрість, жадобу, амбіції. Це час, коли ми символічно умертвляємо своє тіло. І все трошки осідає. Піст своєю аскезою, молитовністю і милостинею очищує нас і духовно готує до високого моменту Пасхи Господньої — переходу від смерті до життя. Піст — це не час смутку. Адже ми знаємо, як піст завершується Воскресінням, коли наші гріхи і смерть подолані.

«Зараз, коли нас так „бомбардує“ інформація, коли нам важко знайти спокій від візуальної стимуляції, певні дисципліни посту приносять радість. Тому цього року бажаю повторити духовну практику багатьох попередніх років — відмовитися від соціальних мереж та обмежити час в Інтернеті. Якщо щось моє з’являтиметься в мережах, то це допомога добрих людей. Якщо маєте можливість, і вас до цього заохочую. Звільніть цей час для молитви, діл милосердя, спілкування. Просто тиші. Тиша, внутрішній мир і спокій серця нам так потрібні у цей час війни, коли бомбардування, смерті, страх, біль, відчай і жалоба є такими реальними і пронизують кожен день», — закликав своїх читачів владика Борис.

Тому цей Великий піст, як і попередній, як зазначає духовний лідер, буде особливим, бо ми бачитимемо обличчя страждання, смерті, але водночас вдивлятимемося в обличчя Воскреслого, який смертю смерть здолав. «Нехай покаяння і прощення відкриває нам зір, усі смисли, щоб побачити обличчя Того, хто приймає моральний тягар усіх наших недомагань, зрад та компромісів, малих і великих, переносить їх до Голготи і долає їх своєю жертвою. У мирі, радості та з вдячністю один за одного поринаймо у Великий піст, молитву та милосердя! Мараната! Христос воскрес! „Побачимося“ після Великодня», — зазначив на кінець архиєпископ і митрополит Філадельфійський.