• Головна
  • Новини
  • Владика Філарет заявив, що автокефалію ПЦУ більше не визнає жодна Церква...

Владика Філарет заявив, що автокефалію ПЦУ більше не визнає жодна Церква

19.11.2020, 12:05
Почесний патріарх Православної Церкви України Філарет, який не визнає цей статус і називає себе предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату та патріархом Київським і всієї Руси-України, заявляє, що автокефалію ПЦУ більше не визнає жодна Церква.

Джерело: УНІАН

“Православну Церкву України більше не визнає жодна Церква”, - наголосив владика Філарет.

Він вважає, що визнання надання Томосу для ПЦУ буде свідчити про визнання “зверхності влади Константинопольського Патріархату у православ’ї”.

“Якщо якась Церква приймає рішення, що Константинопольський Патріарх не тільки перший по честі, а перший і по владі – то це вже втрата чистоти православ’я. І тому православні Церкви не підуть на це”, - зазначив Філарет.

Нагадаємо, 24 жовтня Кіпрська Церква, яка є однією з найдавніших помісних Церков, визнана автокефальною на ІІІ Вселенському соборі, та 10-та за місцем у Диптиху, доєдналася до визнання Томосу про автокефалію Православної Церкви України та стала четвертою Церквою, яка визнає Помісну ПЦУ – після Вселенського Патріархату, Церкви Греції та Олександрійського Патріархату.

В ПЦУ очікують на подібні найближчі рішення Глав Помісних Церков щодо українського православ’я. Це може зробити Єрусалимська Церква – яка також є в пентархії однією із грецьких Церков. У Румунської Православної Церкви, за словами митрополита Олександра (Драбинка), також немає жодних перепон для визнання ПЦУ.