Вселенський Патріарх поїде на Кіпр на похорон Архиєпископа Хризостома II

08.11.2022, 10:20
Світові
Вселенський Патріарх поїде на Кіпр на похорон Архиєпископа Хризостома II - фото 1
Вселенський Патріарх Варфоломій 7 листопада відслужив у Патріаршому храмі богослужіння за упокій душі архиєпископа Хризостома II (Кіпрська Православна Церква).

Про це повідомляє сайт Вселенського Патріархату, інформує ДФУ.

Патріарх Варфоломій згадав про мужню боротьбу блаженнішого Архиєпископа Хризостома з раком і повідомив про свій намір відправитися на Кіпр на похорон.

Як РІСУ інформувала, 7 листопада зранку після тривалої хвороби упокоївся Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Хризостом Енглістріотіс.

Вселенський Патріарх поїде на Кіпр на похорон Архиєпископа Хризостома II - фото 102247

Архиєпископ Хризостом II нерідко робив різкі заяви на адресу кіпрського уряду, нездатного вирішити питання окупації Північного Кіпру.

У травні 2011 року висловив стурбованість з приводу зазіхань Російської Православної Церкви на першість у православному світі, а також заявив, що п'яте місце в диптихах Помісних Церков повинна займати Церква Кіпру, а не Російська Церква.

24 жовтня 2020 року, під час синодальної спільної Божественної Літургії у монастирі Богородиці Хрісоррогіатісса, що у м. Пафос, вперше під час Великого входу пом'янув у Диптиху ім'я Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, чим визнав автокефалію Православної Церкви України.