Вселенський Патріархат повернув сан священикові РПЦ, який замінив у молитві "перемогу" на "мир"

29 червня, 11:58
Православні
Вселенський Патріархат повернув сан священикові РПЦ, який замінив у молитві "перемогу" на "мир" - фото 1
Вселенський Патріархат відновив у сані священика Російської Православної Церкви Івана Коваля. Раніше керівництво РПЦ позбавило його сану за те, що в молитві отець Іоанн просив Бога не за перемогу російських військ, а за мир.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Патріархат визнав рішення РПЦ неканонічним, тобто прийнятим із політичних, а не церковних міркувань.

Отець Іван Коваль був кліриком храму Андрія Первозваного в московському районі Любліно. У "молитві про святу Русь", яку читають у всіх храмах РПЦ у зв'язку з війною в Україні, священик замінив слово "перемога" на слово "світ". Замість слів "возстани, Боже, в помощь людем Твоим и подаждь нам силою Твоею победу"" він вимовляв "возстани, Боже, в помощь людем Твоим и подаждь нам силою Твоею мир".

Заступник голови єпархіального суду Московської єпархії протоєрей Владислав Ципін підтвердив, що причиною позбавлення о. Івана сану стала саме внесена ним зміна слова молитви. За словами Ципіна, цим священик переступив клятву, відмовившись виконувати розпорядження священноначалля.

Як зазначено у розпорядженні Вселенського Патріархату, отця Івана буде прийнято під омофор (юрисдикцію) Константинопольського Патріарха Варфоломія.

У 2018 році РПЦ розірвала відносини із Вселенським Патріархатом через те, що Синод Константинопольського Патріархату розпочав процес надання автокефалії Українській Православній Церкві. Константинопольський Патріархат цей розрив не визнав.