Всесвітня Рада Церков закликає негайно припинити військові дії в Україні

12 червня, 13:56
Світові
Всесвітня Рада Церков закликає негайно припинити військові дії в Україні - фото 1
Всесвітня Рада Церков закликала до завершення окупації українських територій та мирного вирішення конфлікту.

Про це повідомляє Слово про Слово з посиланням на oikoumene.org.

У Боготі, Колумбія, де з 6 по 11 червня відбулося засідання Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ), було оприлюднено звернення з закликом припинити військові дії в Україні.

На офіційному сайті ВРЦ зазначається, що Рада стурбована великою кількістю жертв та руйнуванням навколишнього середовища.

«Ми приголомшені жахливими жертвами втрачених життів, знищенням засобів до існування та громад, шкодою для навколишнього середовища та ширшими ризиками конфлікту внаслідок цієї війни, і закликаємо до захисту цивільних осіб та цивільної інфраструктури, припинення вторгнення та окупації української території. , і відновлення миру в регіоні», – йдеться у документі.

«Ми також закликаємо уряди Росії та України поважати основоположне людське та моральне право на відмову від військової служби з мотивів сумління навіть під час війни» – повідомляє сайт ВРЦ.
ВРЦ також зробила заяву про необхідність подвоєння зусиль їхнього Генерального секретаря для ініціювання діалогу та пошуку шляхів до примирення. Зазначається, що на зустрічах акцентується на важливості поглиблення життя та свідчення Церков у справах справедливості та єдності.

Реакція на заклик до Патріарха Кирила про перегляд позиції стосовно “священної війни” проти України залишилася без відповіді, що ще більше зміцнило позицію ВРЦ щодо необхідності закінчення конфлікту.