Втратили сприятливий момент. Науковець прогнозує, що масового переходу лаврських ченців вже не буде

Втратили сприятливий момент. Науковець прогнозує, що масового переходу лаврських ченців вже не буде - фото 1
Масовий перехід лаврських ченців до ПЦУ наразі неможливий – сприятливий момент, коли монахи вагалися та міркували про перехід, втрачений.

Таку думку висловив релігієзнавець, доктор історичних наук Андрій Смирнов в коментарі Укрінформу, передає Релігійна правда.

“На жаль, масовий перехід лаврських ченців до ПЦУ наразі неможливий. Сприятливий момент, коли монахи вагалися та міркували про перехід, втрачений. Якщо перейде хоча б двоє-троє з-поміж братії, то вже це буде здобутком. Чернеча спільнота надзвичайно консервативна, і її переконати в чомусь важко. Звісно, тривають залякування з боку керівництва УПЦ МП, хоч владика Павло перебуває під домашнім арештом, але вся його команда — там, у лаврі. Архимандрит Аврамій, виконувач обов’язків намісника — людина нова у лаврі, і великого впливу серед старожилів не мав”, – зазначив науковець.

За його словами, митрополит Онуфрій був готовий добровільно залишити монастир, але піддався впливу.

“Наскільки я знаю, митрополит Онуфрій був готовий добровільно залишити монастир. Але проти цього виступили київські віряни, деякі монахи та викладачі КДА. Які плани у влади я не знаю, але так не виглядає, що у неї була стратегія, і чи не формується вона по ходу сюжету”, – зазначив Смирнов.