1 лютого у світі відзначили Всесвітній день хіджабу, одна з цілей якого – підтримати право жінок носити хіджаб. Це свято почали відзначати у 2013 році. Заходи, приурочені до дня хіджабу, проводяться щорічно в 140 країнах світу, щоб підтримати жінок усіх релігій, які носять хустку. Україні, включно з анексованим Кримом не є винятком, тут також відзначили день хіджабу.
Ідея створення свята народилася у мусульманки на ім’я Назмі Кхан. Її сім’я переїхала з Бангладешу до Америки, де не відмовилася від своїх релігійних переконань.
Дівчині в хіджабі доводилося терпіти нерозуміння з боку суспільства. Тому вона вирішила розповідати про історію, традиції і правильне носіння хіджабу. Пізніше вона запропонувала створити свято на честь хіджабу, щоб побороти негативні стереотипи про іслам.
Згідно з релігійними правилами, цей одяг зобов'язані носити мусульманки. Хіджаб зазвичай складається з двох частин. Боне або амірка – головний убір, який допомагає тримати волосся у купі. Ззовні – хустка. Спершу її закріплюють під підборіддям. А потім обкручують навколо голови і так фіксують. Обличчя залишається відкритим.
У Києві, в центрі міста, мусульманки в хіджабах з букетами квітів посеред дня роздавали квіти перехожим дівчатам. Так вони привертали увагу до Всесвітнього дня хіджабу.
Організатором зібрання виступила Всеукраїнська асоціація мусульманок, активістки якої і беруть участь в акції. Також в організації зазначили, що подібні заходи проходили не тільки в Києві.
Радіо Свобода підготувало добірку світлин з нагоди Всесвітнього дня хіджабу.
Редакція РІСУ запрошує своїх читачів стати співтворцями нового порталу
RISU.ua
1
Роблячи промоцію наших матеріалів у соціальних мережах і серед потенційних жертводавців.
2
Жертвуючи на розвиток нового порталу, створення тематичних підсайтів (культура, довідник, подорожі).
3
Фінансово підтримуючи роботу редакції.
4
Інвестуючи в гонорарний фонд і таким чином збільшувати кількість і якість матеріалів.
5
Ставши меценатом окремих проектів
Редакція РІСУ є неприбутковою організацією, яка існує за рахунок грантів та пожертв. Нас не фінансує
жодна з Церков і релігійних організацій і ми не представляємо інтереси жодної з них. За детальнішою
інформацію пишіть на адресу
[email protected]