“Є всі аргументи для Собору ПЦУ у травні прийняти позитивне рішення щодо календарної реформи", - Євстратій (Зоря)

“Є всі аргументи для Собору ПЦУ у травні прийняти позитивне рішення щодо календарної реформи", - Євстратій (Зоря) - фото 1
У травні Православна Церква України скличе архиєрейський Собор і розгляне питання про загальну календарну реформу. Проте вже зараз, громади можуть самостійно ухвалити рішення про перехід на новий календар (Новоюліанський) за відповідною процедурою.

Про це написав митрополит Білоцерківський Євстратій Зоря у Facebook.

“У зв’язку з рішенням УГКЦ щодо календаря мав би нагадати, що Синод ПЦУ вже ухвалив рішення, що громади, які бажають перейти на новий стиль – можуть це зробити за відповідною процедурою”, – йдеться в дописі.

За його словами в травні ПЦУ обговорить календарну реформу і “є всі аргументи та підстави прийняти позитивне рішення, одночасно забезпечивши можливість громадам, які цього бажають, зберегти попередню календарну традицію”.

Водночас митрополит Євстратій зауважив, що подібні реформи в минулому викликали проблеми там, де їх впроваджували “в одну мить”, “згори”, без підготовки та без можливості альтернативи для тих, хто не готовий до сприйняття нового.

“Дотепер наша Церква діяла в дусі протилежному: поступовість, обмірковування всіх аргументів, надання альтернативи. Впевнений, що саме такий шлях – найкращий”, – зазначив архієрей.

Нагадаємо, УГКЦ в Україні 6 лютого оголосила про перехід на новий календар з 1 вересня 2023 року.