Єленський: В Україні структури Моспатріархату мають бути зруйновані

25 березня, 11:43
Суспільство
Єленський: В Україні структури Моспатріархату мають бути зруйновані - фото 1
Позиція Моспатріархату та персонально Патріарха Кіріла була максимально людиноненависницькою у цій війні.

Про це у дискусії, яка відбулася на платформі Укрінформу, заявив Віктор Єленський, доктор наук, професор.

"Навіть в середньовічній історії важко знайти взірці такого безпрецедентного канібалізму, як демонструє Патріарх Кіріл. Це означає, що Московська Патріархія не може мати жодного місця на українській землі ні під яким соусом, ні під якими евфемізмами", - зазначив експерт.

За його словами, стурктурам Моспатріархату немає місця в Україні.

"Її структури мають бути ліквідовані. Як поведуть себе ті, хто входить в ці структури, це вже інше питання. Але їх не повинно бути. Чи будуть вони “беспризорними”, чи будуть вони поминати Кіріла, чи Вселенського чи ввіллються в Православну Церкву України - це наступне питання, але їм не має бути місця в Україні", - підреслив Єленський.

Ексрерт пропонує внести зміни до закону, якими ці структури забороняються, як колаборантські, і як структури, які співпрацюють з державою-агресором.

"Ми також не можемо чекати її розвалу, догнивання, а поставити питання про те, щоб ця структура була виключена з Всесвітньої ради церков, Конференції Європейських церков, тому що вона немає тепер жодного відношення до християнства.

У нацистській Німеччині знайшлося 286 священиків, які виступили проти війни. Так, в нацистській Німеччині постала церква для спротиву Гітлеру, так звана сповідуюча церква.

В російській Церкві не знайшлося такої течії, в російському єпископаті не знайшлося жодного голосу проти цього канібалізму. Тому я думаю, що питання про перезаснування чогось на місці Московського Патріархату - це абсолютно легітимна річ. І нарешті також має бути поставлене питання про санкції, персональні санкції проти Патріарха Кіріла, так само як існують санкції проти Соловйова, проти Сімоньян, всієї цієї компанії. Він цілком заслужив, щоб долучитися до цього ганебного списку", - наголосив Віктор Єленський.