Єпископ Александрійської Церкви, на якого РПЦ покладала великі надії, підтримав Патріарха Феодора ІІ

Єпископ Александрійської Церкви, на якого РПЦ покладала великі надії,  підтримав Патріарха Феодора ІІ - фото 1
Митрополит Зімбабвійський Серафим (Кікотіс) привітав Патріарха Феодора з річницею інтронізації.

«Сьогодні Блаженніший Папа і Патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор II, Патріарх Любові, Патріарх багатостраждальної Африки святкує день інтронізації. Ми молимося, щоб Всемилостивий і Всесвятий Бог покрив і благословив свою Патріархію, щоб благословив континент і наших африканських братів, яких Господь довірив…Многая літа Вам, Блаженніший владико!», – написав він у Фейсбуці.

Єпископ Серфим (Кікотіс) вказує, що здійснив масове хрещення африканців і присвятив цю подію Патріарху Феодору, як знак вдячності та любові.

«Сьогодні, коли Його Блаженство, Патріарх Феодор II святкує інтронізацію, ми присвячуємо цей благословенний дар Божий, наші групові хрещення, як відповідь вдячності та любові його високоповажній персоні, молячись, щоб Бог завжди зберігав його у здоров’ї для його дуже високої пастирської та божественної патріаршої роботи для Африканського континенту та православ’я повсюди», – зазначив митрополит Серафим.

За повідомленням ДФУ, в РПЦ сподівались що Серафим перейде в створений ними розкольницький «екзархат РПЦ в Африці». Серафим не був присутній на Синоді Александрійської Церкви 12 лютого 2022 року – офіційно його відсутність пояснювалась хворобою. Додамо, усі єпископи Александрійського Патріархату підтримують визнання ПЦУ.